Továrna

Příkopová ramena McConnel Power Arms jsou konstruována ve výrobním závodě společnosti v Ludlow v hrabství Shropshire, kde jsou stroje navrhovány, vyráběny a testovány.

Převážná většina komponentů se vyrábí přímo ve firmě a každý stroj je před předáním zákazníkům podroben přísnému testovacímu programu.

Zde se dozvíte, jak náš specializovaný tým přeměňuje plechy surové oceli na oceňovaná příkopová ramena Power Arms, která jsou oblíbená po celém světě.

Nejmodernější design

Tým konstruktérů má bohaté zkušenosti s vytvářením nejlepších technologií pro údržbu a kultivaci vegetace. Při navrhování strojů ve virtuální realitě používají nejmodernější špičkový software SolidWorks a poté v oddělení prototypů staví zkušební stroje.

Komponenty

Z ocelového plechu o tloušťce od 1,6 mm do 65 mm se vyrábí více než 10 000 komponentů týdně. Při tomto procesu se spotřebuje až 65 tun oceli.

Otáčení a vyvažování hřídele rotoru

Hřídele rotorů se vytvářejí od holé trubky až po hotový výrobek. Před obráběním každé trubky je tato válcována na nožových hranách a kontrolována pomocí DTI, aby se zajistilo, že házivost není větší než 0,75 mm ve středu. Každý rotor musí projít zkouškou vyvážení, která probíhá při rychlosti až 2 500 otáček za minutu, přičemž dvě sondy na obou koncích měří a zaznamenávají vibrace. Na obou stranách rotoru jsou přivařena závaží, aby se zajistilo splnění kritického vyvážení.

Svařování a tryskání

Hlavní rámy, nádrže, ramena, rotory a mulčovací hlavy jsou připraveny pro tryskání a konečnou úpravu. Tryskání se provádí tak, že se abrazivní materiál vysokou rychlostí vhání tryskou pod tlakem vzduchu na zpracovávaný díl. Vznikne tak čistý a suchý profil připravený k lakování.

Lakování

Součásti procházejí třífázovým procesem lakování. Nejprve se nanese základní nátěr, po kterém následuje dokončovací nátěr. Barva se poté vypálí v peci, aby vytvrdla.

Hydraulika

Společnost McConnel vyrábí všechny své vlastní hydraulické sestavy a ovládací bloky. Za týden lze vytvořit až 90 bloků s mikronovou povrchovou úpravou.

Kontrola kvality

Společnost McConnel vyrábí své stroje podle britského standardu řízení kvality - normy ISO9001. Tým kvality společnosti McConnel denně kontroluje stovky součástí, aby zajistil trvale vysoké standardy.

Montáž

Poslední fází stavby stroje je část montáže, kde se komponenty spojí dohromady a vytvoří se z nich plně funkční příkopové rameno.

Testování soupravy

Před odesláním zákazníkům je každý stroj podroben důkladnému testování, aby se zajistilo, že jeho výkon odpovídá specifikaci sestavení. Zde lze zjistit případné závady a vyřešit je ještě před uvolněním stroje.

Společnost McConnel jako první na světě uvedla na trh traktorem nesený plotostřih a po celou svou 85ti letou historii byla lídrem v oblasti inovací.
Historie společnosti
Společnost McConnel, držitel více než 30 národních a mezinárodních ocenění, razí cestu kvality a inovací již více než 85 let.
Ocenění